Sponzoři
DOPORUČUJEME
Vína z Moravy, vína z Čech
01.02.2015 | Salon vín

Absolutním vítězem soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL 2014 se stal Salon vín ČR

zvětšit obrázek

Třetí ročník soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL 2014 má své vítěze. Široká veřejnost hlasovala až do konce září a absolutním vítězem zvolila valtický Salon vín České republiky.

V dalších kategoriích zvítězily Vinařství Vladimír Tetur, Valtické podzemí, Vinařství Petr Skoupil a Moravský sklípek v Šatově.

Soutěž TOP vinařský cíl probíhá letos potřetí, organizuje ji Vinařský Institut ve spolupráci s odborným partnerem Národním vinařským centrem.

Do vinařských oblastí České republiky míří každoročně miliony návštěvníků, kteří si chtějí vychutnat víno přímo v místě, kde vzniká, kde se na vinohradech urodily hrozny a kde je vinař zpracoval a předal jim svůj osobitý rukopis. Názory lidí, kteří na jižní Moravu zavítají a rádi se tam vracejí, jsou to nejdůležitější. Návštěvníci si svými hlasy mohli vybrat toho nejlepšího. „Jsme rádi, že nám návštěvníci v rámci soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL pomáhají zviditelnit ta nejkvalitnější zařízení. Propagace certifikovaných zařízení poskytujících služby cestovatelům za moravskými a českými víny je naším prioritním cílem," řekl ředitel Vinařského institutu ing. Petr Psotka.

Absolutním vítězem, tedy s největším počtem hlasů, zvítězila degustační expozice Salonu vín České republiky na zámku ve Valticích. Zde je prezentováno sto nejlepších vín z celé České republiky, vybraných pro daný rok v soutěži Salon vín – národní soutěž vín ČR. Návštěvníci si mohou vybrat z některého typu degustačních programů a prezentovaná vína si také zakoupit. Součástí expozice je také naučná expozice o odrůdách révy a historii vinařství u nás a také „Síň slávy“ našeho vinařství. „Výsledkem jsme nadšeni. Je vidět, že naše mnohaleté úsilí se vyplácí a lidé z celé České republiky i ze zahraničí si k nám nacházejí cestu, aby ochutnali to nejlepší z našich vinic,“ komentuje vítězství ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které Salon vín organizuje.

Vítězové dalších kategorií:

• TOP vinařský cíl 2014 v kategorii vinařství - Vinařství Vladimír Tetur
• TOP vinařský cíl 2014 v kategorii vinný sklep - Valtické Podzemí
• TOP vinařský cíl 2014 v kategorii vinotéka - Salon vín České republiky
• TOP vinařský cíl 2014 v kategorii ubytování - Vinařství Petr Skoupil- Vinařský dům
• TOP vinařský cíl 2014 v kategorii restaurace - Moravský sklípek v Šatově

Celkem bylo uděleno 11 389 platných soutěžních hlasů, což je více než trojnásobek loňského počtu. V roce 2013 se absolutním vítězem stalo Valtické podzemí, které představuje unikátní labyrint 800 metrů obnovených historických vinných sklepů.

Více informací na www.topvinarskycil.cz

Tisková zprava, zdroj: Vinařský institut. Pro více informací:

Ing. Petr Psotka, Vinařský institut, s. r. o.
E-mail: psotka@vinarskyinstitut.cz
Tel.: +420 602 734 885

Ing. Petr Gondáš, Národní vinařské centrum, o. p. s.
E-mail: petr.gondas@vinarskecentrum.cz
Tel.: +420 602 470 261

Mgr. Jana Škrletová, Omnimedia, s. r. o.
E-mail: j.skrletova@omnimedia.cz
Tel.: +420 602 355 069

Související obrázky

zvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázek

Nejnovější aktuality

01.04.2021 | Duben - měsíc Rulandského modrého
12.03.2021 | Připravujeme GRAND PRIX VINEX 2021
01.03.2021 | Představujeme certifikované zařízení vinařské turistiky
18.02.2021 | Nabídka tematických vinařských bedýnek v našem e-shopu
03.02.2021 | Upozornění ke kalendáři vinařských akcí na našem webu

TIP: Chcete dostávat anonci nových aktualit e-mailem? Zaregistrujte se v sekci Novinky emailem »