Sponzoři
DOPORUČUJEME
Vína z Moravy, vína z Čech
13.07.2018 | NVC

Kniha Vinařská technologie získala nejvyšší světové oborové ocenění

zvětšit obrázek

Nejen moravská a česká vína sklízejí úspěchy na mezinárodních soutěžích. Nejvyšší ocenění ve vinařském oboru se teď dočkala také publikace doc. Ing. Josefa Balíka, Ph.D. a Ing. Jana Stávka, Ph.D. Vinařská technologie. Cenu Le Prix l´OIV 2018 Mezinárodní organizace pro révu a víno získala v kategorii Enologie.

Publikace má sloužit všem profesionálním i zájmovým vinařům, malým i velkým vinařským podnikům, odborné veřejnosti i milovníkům vína, kteří se chtějí seznámit, poučit a nalézt odpovědi na technologické otázky výroby vína.

Podle spoluautora do. Ing. Josefa Balíka, Ph. D. z Mendelovy univerzity v Brně je ocenění od Mezinárodní organizace pro révu a víno se sídlem v Paříži velkým úspěchem: „Na knize jsme pracovali s kolegou Stávkem rok, ale kniha obsahuje celou řadu našich původních profesních výsledků, případně poznatků světových pracovišť za celé období naší profesní činnosti.“

O vinařských odbornících z České republiky je v posledních letech v zahraničí stále více slyšet. To podle Balíka potvrzuje i aktuální ocenění, díky kterému se z pohledu rozlohy vinic a produkce malá vinařská země objevuje po boku velikánů, jako je Německo nebo Francie.

„Jsem velmi rád, že byla oceněna práce, kterou jsme s docentem Balíkem a celým realizačním týmem této knize věnovali. Bylo to těžké při všech pracovních povinnostech vypnout a ponořit se do sestavování textů, tvorby schémat, grafů a obrázků. Jednalo se často o noční a víkendy. Odměnou nám všem je nejen toto ocenění, ale právě sama publikace. Myslím, že dobře popisuje celý technologický proces výroby vína, a obsahuje tak bohaté teoretické znalosti pana docenta a moje praktické zkušenosti s vinařením,“ komentoval skvělé ocenění enolog, lektor a spoluautor v jedné osobě Ing. Jan Stávek, Ph.D.

Publikaci Vinařská technologie vydalo Národní vinařské centrum. „Toto ocenění je skvělým mezinárodním úspěchem pro autory i pro celé moravské a české vinařství. Kniha je velmi profesionálně napsána a zpracována, stala se základní učebnicí pro vinařské technology amatéry i profesionály,“ sdělil Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra.

Autory knihy jsou vysokoškolský pedagog se specializací na víno doc. Ing. Josef Balík, Ph.D. a Ing. Jan Stávek, Ph.D. – enolog a lektor. Pro vybrané technologické postupy jsou v knize uvedeny názory dvanácti zkušených technologů a specialistů z praxe. Publikace je doplněna o praktický rejstřík, řadu ilustrativních obrázků, tabulek a grafů. Vytištěna je na kvalitním křídovém papíře a je vázaná.

K dostání je v Národním vinařském centru a na e-shopu,vinařských potřebách a specializovaných knihkupectvích za 490 Kč.

Související obrázky

zvětšit obrázek

Nejnovější aktuality

01.04.2021 | Duben - měsíc Rulandského modrého
12.03.2021 | Připravujeme GRAND PRIX VINEX 2021
01.03.2021 | Představujeme certifikované zařízení vinařské turistiky
18.02.2021 | Nabídka tematických vinařských bedýnek v našem e-shopu
03.02.2021 | Upozornění ke kalendáři vinařských akcí na našem webu

TIP: Chcete dostávat anonci nových aktualit e-mailem? Zaregistrujte se v sekci Novinky emailem »