27.04.2016 | NVC

Mezinárodní soutěž vín GRAND PRIX VINEX letos s rekordním počtem přihlášených zemí

zvětšit obrázek

Ve dnech 3. a 4. května 2016 se v Národním vinařském centru ve Valticích uskuteční odborné hodnocení letos již 23. ročníku mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. Cílem soutěže je na vysoké profesionální úrovni ohodnotit a ocenit nejlepší evropská a světová vína přítomná na trhu středoevropského regionu.

Nejlepší vína se dočkají medailového ocenění: 84 bodů pro stříbrnou medaili, 87 bodů pro zlatou medaili a 90 bodů pro velkou zlatou medaili.

„Tyto limity jsou ještě o něco přísnější, než jsou doporučené limity dle národních standardů pro soutěže vín, a ještě podtrhují prestiž ocenění z této soutěže,“ dodává Ing. Pavel Krška, ředitel soutěže.

Dále bude vyhodnocen „Champion“ soutěže, vítězové kategorií, nejlepší kolekce a národní vítězové pro země, které přihlásily minimálně 10 vín. Výherci hlavních cen se také mohou těšit na prestižní skleněné poháry od respektovaného umělce Bořka Šípka.Výrobce vína s titulem "Champion" obdrží ještě i profesionální chladicí vinotéku od partnera soutěže, firmy THERMOTECHNIKA BOHEMIA.

Letošního ročníku soutěže se účastní celkem 591 vzorků vín od rovné stovky přihlašovatelů z 16 vinařských zemí, což je rekordní počet v historii soutěže a je to také největší počet vinařských zemí na soutěžích vín u nás.

Nejvíce vín je samozřejmě z České republiky, ale zastoupení mají také vína z Rakouska, Německa, Slovenska, Argentiny, Francie, Maďarska, Chile, USA, Jihoafrické republiky, Moldávie, Řecka, Chorvatska, Ruska, Rumunska a Polska.

Vína bude hodnotit mezinárodní komise špičkových degustátorů na platformě počítačového hodnoticího systému ELWIS, vyvinutého Národním vinařským centrem. Kromě hodnotitelů z ČR zasednou v porotě degustátoři ze Slovenska, Maďarska a Rakouska.

Záštitu nad 23. ročníkem mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX 2016 převzaliIng. Marian Jurečka - ministr zemědělství ČR, JUDr. Michal Hašek - hejtman Jihomoravského kraje a primátor statutárního města Brna Ing. Petr Vokřál.

GRAND PRIX VINEX je tradiční mezinárodní soutěží vín, kterou organizuje Národní vinařské centrum, o.p.s. ve spolupráci s akciovou společností Veletrhy Brno a Svazem vinařů ČR a s podporou Vinařského fondu.

Veřejnost bude mít příležitost seznámit se soutěžními víny na brněnském výstavišti 21. a 22. května 2016. Prezentace proběhne v pavilonu „B“ souběžně s výstavou Minerály Brno.Tisková zpráva. Pro více informací:

Ing. Pavel Krška, Národní vinařské centrum, o.p.s. (ředitel soutěže)
E-mail: pavel.krska@vinarskecentrum.cz
Tel.: +420 519 352 072, +420 721 414 575

Daniel Kříž, Omnimedia
E-mail: d.kriz@omnimedia.cz
Tel. +420 728 602304

Fototermíny pro média:
- v průběhu hodnocení 3. a 4. května od 9.00 hod. do 13.00 – po dohodě s ředitelem soutěže
- vyhlášení šampiona a tiskový brífink – středa, 4. května ve 14.00 hod. v přednáškovém sálu Národního vinařského centra na zámku ve Valticích.Více o soutěži na www.grand-prix-vinex.cz


Související obrázky

zvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázek

Nejnovější aktuality

01.04.2021 | Duben - měsíc Rulandského modrého
12.03.2021 | Připravujeme GRAND PRIX VINEX 2021
01.03.2021 | Představujeme certifikované zařízení vinařské turistiky
18.02.2021 | Nabídka tematických vinařských bedýnek v našem e-shopu
03.02.2021 | Upozornění ke kalendáři vinařských akcí na našem webu

TIP: Chcete dostávat anonci nových aktualit e-mailem? Zaregistrujte se v sekci Novinky emailem »