15.03.2011 | NVC

Potenciál a jeho využití v rozvoji vinařské turistiky v ČR a SR

zvětšit obrázek

„TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY“

Valtice - Národní vinařské centrum, o.p.s. uspělo se záměrem projektu s názvem „Potenciál a jeho využití v rozvoji vinařské turistiky v ČR a SR“. Projekt bude příkladem spolupráce organizací a vinařů, kteří se intenzivně zabývají vinařskou turistikou v Jihomoravském kraji a v Trnavském kraji v části Malokarpatské vinohradnické oblasti a části Jihoslovenské vinohradnické oblasti.

Tyto regiony jsou význačnými vinařsko-turistickými destinacemi se společnými prvky nabídky turistických zajímavostí. Cílem projektu je získání, výměna zkušeností a rozvoj vinařské turistiky v regionech dopadu. Zvýšení zájmu turistů o vinařskou turistiku, zejména přilákání slovenských turistů do České republiky a naopak.

Součástí projektu jsou dva kurzy s teoretickou částí a praktickými ukázkami v terénu.
V České republice proběhne teoretická část již 7. 4. 2011 v hotelu Galant v Mikulově. Lektorovat budou Ing. Pavel Krška ředitel Národního vinařského centra, o.p.s., Ing. Martin Půček tajemník Svazu vinařů ČR a Ing. Jaroslav Machovec ředitel Vinařského fondu ČR. 8. 4. 2011 pak proběhne terénní cvičení v zařízeních, které vlastní certifikaci vinařské turistiky a budou se kontrolovat kritéria certifikace, diskutovat na téma vinařské turistiky a prohlížet certifikovaná zařízení. Posluchači budou účastníci ze Slovenska konkrétně pozvaní zástupci Malokarpatské vinné cesty, Svazu výrobců hroznů a vína na Slovensku, Občanského sdružení pro trvale udržitelný turismus na Slovensku a samozřejmě také slovenští vinaři.

12. května proběhne podobná akce na slovenské straně konkrétně v Trnavě ve vinařství Víno Mrva & Stanko, a.s.. Lektory na Slovensku budou PhDr. Anna Píchová ředitelka Malokarpatského osvětového střediska, členka sdružení Malokarpatská vinná cesta, Ing. Miškovičová Ľudmila., představitelka Svazu výrobců hroznů a vína na Slovensku a Ing. Matúš Pošvanc projektový manažer Občanského sdružení na rozvoj trvaleudržitelného turismu. 13. května bude následovat Monitorování spokojenosti s dosavadními aktivitami na poli vinařské turistiky ve třech slovenských vinařstvích - Víno Mrva & Stanko, a.s., TERRA PARNA pana Josefa Zvolenského a vinařství Pavla Šulana. Akce se zúčastní zástupci Národního vinařského centra, o.p.s., Vinařského fondu ČR, Svazu vinařů ČR a jihomoravští vinaři.

Realizace projektu je podpořena z prostředků Fondu mikroprojektů Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika a účast na vzdělávacích programech a prezentacích je zdarma. Informace o projektu budou postupně zveřejňovány na webových stránkách www.vinazmoravy.cz, www.mvc.sk a www.zvhv.sk

Závazná přihláška, harmonogram seminářů na Slovesnku jsou soubory ke stažení pod aktualitou.


Ing. Petr Gondáš, manažer projektu
Národní vinařské centrum, o.p.s.

E-mail: petr.gondas@vinarskecentrum.czSoubory ke stažení

Závazná přihláška
Harmonogram seminářů na Slovensku

Nejnovější aktuality

01.04.2021 | Duben - měsíc Rulandského modrého
12.03.2021 | Připravujeme GRAND PRIX VINEX 2021
01.03.2021 | Představujeme certifikované zařízení vinařské turistiky
18.02.2021 | Nabídka tematických vinařských bedýnek v našem e-shopu
03.02.2021 | Upozornění ke kalendáři vinařských akcí na našem webu

TIP: Chcete dostávat anonci nových aktualit e-mailem? Zaregistrujte se v sekci Novinky emailem »