30.01.2016 | Salon vín

Salon vín 2016 se otevřel veřejnosti

zvětšit obrázek

Poslední lednová sobota patří vínu – v degustační expozici, situované v historickém sklepení zámku Valtice, se představuje sto nejlépe hodnocených moravských a českých vín v soutěži Salon vín – národní soutěž vín ČR. Po celý rok zde budou mít návštěvníci možnost získat informace o našich nejlepších vínech a zároveň je i ochutnat ve volné nebo sommelierem řízené degustaci.

Slavnostní předání diplomů pro držitele zlatých medailí Salonu vín ČR 2016 proběhlo v pátek, 29.1.2016 v nově rekonstuované jízdární státního zámku ve Valticích.

Salon vín – národní soutěž vín ČR představuje největší a zároveň nejvyšší soutěžní vinařské klání v České republice a jeho degustační expozice je současně lákavým turistickým cílem, a to nejen pro vína samotná, ale i díky atraktivnímu a snadno dostupnému prostředí valtického zámku.

Vína uložená v degustační expozici prošla několikakolovým výběrem odborných komisí. Návštěvník expozice situované v historickém sklepení zámku, může získat informace o stovce nejlepších vín a vinařství, z nichž vína pocházejí, a obohatit tak své vědomosti a znalosti o víně. Medailemi oceněná vína lez zároveň i ochutnat ve volné nebo sommelierem řízené degustaci.

Každé víno oceněné zlatou medailí Salonu vín má svůj prezentační box, v němž jsou lahve uskladněny. Zároveň je na boxu kompletní popis vína, včetně analytických údajů, senzorické charakteristiky a také profilu mohutnosti a struktury vína a aromatického profilu.

Nově budou představována formou sezonních prezentací také vína oceněná stříbrnou medailí Salonu vín ČR.

Samozřejmostí je pak i možnost vybraná vína nakoupit. Součástí Salonu vín je také naučná expozice věnovaná vinařství, dále síň slávy vinařství ČR a prodejna dárkových předmětů, vinařské literatury, degustátorských skleniček či sommelierských potřeb či pochutin k vínu.

Související:

> Otevírací doba, degustační programy
> Vína oceněná zlatou medailí Salonu vín ČR 2016
> Více o výsledcích soutěže (tisková zpráva)Související obrázky

zvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázek

Nejnovější aktuality

01.04.2021 | Duben - měsíc Rulandského modrého
12.03.2021 | Připravujeme GRAND PRIX VINEX 2021
01.03.2021 | Představujeme certifikované zařízení vinařské turistiky
18.02.2021 | Nabídka tematických vinařských bedýnek v našem e-shopu
03.02.2021 | Upozornění ke kalendáři vinařských akcí na našem webu

TIP: Chcete dostávat anonci nových aktualit e-mailem? Zaregistrujte se v sekci Novinky emailem »