03.08.2018 | NVC

Salon vín České republiky se stal Championem soutěže TOP vinařský cíl

zvětšit obrázek

Letos je to již pošesté, kdy si volí milovníci vína a vinařské turistiky nejlepší TOP vinařské cíle - bedekr, který v současnosti popisuje více než dvě stovky těch nejlepších vinných sklepů, vinařství, restaurací, vinoték, hotelů i wine barů.

Zatím co v čase hlavní turistické sezony od 1. června do 30. září na stránce www.topvinarskycil.cz probíhá boj formou hlasování o vítězství mezi vinařskými cíli, Salon vín České republiky a Valtické Podzemí, kteří si jako trojnásobní absolutní vítězové této soutěže vysloužili titul Champion, se od letošního roku o hlasy svých fanoušků a podporovatelů ucházet již nemusí.

„Jsme velmi potěšeni, že se naše každoročně aktualizovaná kolekce stovky nejlepších vín z celé České republiky ve Valticích stala nejoblíbenějším tuzemským vinařským cílem,“ říká Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, pod nějž Salon vín spadá. „Je to pro nás i velký závazek a neustále se snažíme dělat sklepení valtického zámku, ve kterém jsou naše vína uložena, než je probudí šikovné ruce zkušených sommelierů, tím nejkrásnějším a nejlákavějším vinařským místem nejen jižní Moravy, ale i celé České republiky!“ dodává.

Salon vín je celoročně otevřená veřejná degustační expozice nejlepších sta vín oceněných zlatou medailí Salon vín ČR umístěná ve sklepení Státního zámku Valtice. Tato vína každý rok vzejdou z největší a nejvyšší soutěže vín v České republice: Salonu vín - Národní soutěže vín ČR.

TOP vinařské cíle jsou místa, která vám nabídnou kombinaci vína i zážitku. Pohostinná vinařství a vinné sklepy, pohodlné hotely a penziony, vinotéky s pestrým a kvalitním sortimentem i vinařské restaurace, kde se nemusíte bát objednat sklenici vína. To jsou TOP vinařské cíle, které projekt mapuje a postupně tak tvoří bedekr, jenž vám pomůže při vašich cestách za vínem. Kvalita nabízeného vína a jeho servis jsou neoddiskutovatelným základem pro to, aby zařízení mohlo disponovat označením TOP vinařský cíl. K tomu ale ještě musí přidat nadhodnotu v podobě zážitku, neobyčejnost, která láká k návštěvě a je důvodem, proč se sem lidé rádi vracejí. Ať už je to architektura místa, jeho poloha, spojení s historickou památkou nebo třeba osobnost samotného vinaře.

Salon vín ČR - stálá degustační expozice
Zámek 1, 691 42 Vatice
tel. 519 352 744
mobil: 606 028 574
e-mail: salonvin@vinarskecentrum.cz
web: www.salonvin.cz


Soubory ke stažení

Tisková zpráva


Související obrázky

zvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázek

Nejnovější aktuality

01.04.2021 | Duben - měsíc Rulandského modrého
12.03.2021 | Připravujeme GRAND PRIX VINEX 2021
01.03.2021 | Představujeme certifikované zařízení vinařské turistiky
18.02.2021 | Nabídka tematických vinařských bedýnek v našem e-shopu
03.02.2021 | Upozornění ke kalendáři vinařských akcí na našem webu

TIP: Chcete dostávat anonci nových aktualit e-mailem? Zaregistrujte se v sekci Novinky emailem »