13.10.2017 | Salon vín

Salon vín ČR je nejpopulárnějším TOP vinařským cílem roku 2017

zvětšit obrázek

Vítězem prestižní soutěže o nejpopulárnější TOP vinařský cíl se pro rok 2017 stal Salon vín České republiky. Rozhodlo o tom hlasování veřejnosti, když příznivci vinařské turistiky organizátorům zaslali více než 24 tisíc platných hlasů.

Letošním stříbrným cílem je Valtické podzemí provozované Vinařstvím Lednice Annovino, bronzovým pak Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice. Cenu Národního vinařského centra obdržela Villa Daniela – venkovské sídlo milovníků vína.

Slavnostní vyhlášení výsledků pátého ročníku soutěže se konalo ve čtvrtek 12. října v prostorách lednického zámku.

TOP vinařský cíl je on-line bedekr zajímavých míst, která svým návštěvníkům nabízejí snoubení vína a zážitku. Mohou to být vinařství, sklepní uličky, vinotéky, vinařské penziony nebo třeba restaurace, kde profesionálně pracují s vínem. Průvodce v současnosti zahrnuje rovných 208 cílů rozesetých po celé České republice od Beskyd po Šumavu. Bedekr píše tým odborných garantů, jehož členy jsou novináři, sommelieři či odborník na vinařskou architekturu, a to vždy na základě osobní zkušenosti s daným místem.

Každoročně navíc veřejnost vybírá z těchto cílů ten nejpopulárnější. Hlasování je možné vždy od začátku června do konce září. “Letos jsme zaznamenali 24.002 hlasů, což je nejvíc v historii soutěže. Bereme to jako důkaz toho, že vinařská turistika v České republice zažívá zlaté období,” uvedl ředitel pořádajícího Vinařského Institutu Petr Psotka.

Vítězný Salon vín České republiky je umístěn ve sklepení zámku ve Valticích. Jde o každoročně aktualizovanou kolekci stovky nejlepších vín z ČR, která jsou hodnocena ve vícekolovém systému stejnojmenné národní soutěže vín.

Pro více informací navštivte on-line bedekr na www.topvinarskycil.czTisková zpráva. Kontakt

Ing. Petr Psotka

ředitel Vinařského Institutu

602 734 885

psotka@vinarskyinstitut.cz

Související obrázky

zvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázek

Nejnovější aktuality

01.04.2021 | Duben - měsíc Rulandského modrého
12.03.2021 | Připravujeme GRAND PRIX VINEX 2021
01.03.2021 | Představujeme certifikované zařízení vinařské turistiky
18.02.2021 | Nabídka tematických vinařských bedýnek v našem e-shopu
03.02.2021 | Upozornění ke kalendáři vinařských akcí na našem webu

TIP: Chcete dostávat anonci nových aktualit e-mailem? Zaregistrujte se v sekci Novinky emailem »