11.09.2020 | Salon vín

Salon vín obohatila další vína

zvětšit obrázek

Nové doplňkové kolekce Salonu vín rozšiřují nabídku vín jeho návštěvníkům. Přijďte ochutnat vína krásných růžových barev i vína oceněná na mezinárodní soutěži Grand Prix Vinex 2020!

Expozice Salonu vín každoročně prezentuje 100 nejlepších vín vybraných pro daný rok, vín oceněných zlatou medailí v Národní soutěži vín – Salonu vín ČR. Tuto pestrou paletu během roku zpestřují další doplňkové kolekce - již od otevření nového ročníku je zde např. možné ochutnat výběr vín oceněných stříbrnou medailí ze stejné soutěže.

K již pravidelné letní prezentaci růžových vín, jejíž uvedení letos poněkud zpozdila opatření kvůli covidu, byla v září přidána zbrusu nová tematická kolekce. Ta je propojením letošního ročníku prestižní mezinárodní výstavy Grand Prix Vinex (pořádá také NVC, dále jen GPV) a malých vinařů. Vinaři s menší produkcí totiž mnohdy nemají dostatek lahví pro celoroční expozici, a přitom dělají exklusivní vína. Doplňková kolekce je tedy cestou, jak je přiblížit našim návštěvníkům. Většina vinařů zařazených do této nové kolekce má produkci do 5 000 lahví a ty většinou prodají přímo ve vinařství. Vy tak máte jedinečnou možnost tato vína ochutnat (příp. zakoupit) u nás, a to v rámci standardního degustačního programu. U čtyř vinařů máme dokonce exkluzivitu možnosti prodeje mimo jejich vinařství.

A na jaká vína se tedy můžete těšit? V obou kolekcích jsou to téměř vše vína ročníku 2019, některá se navíc v rámci obou kolekcí prolínají. Růžová vína letos reprezentuje Cuvée rosé z Vinařství Doležal, Rulandské modré rosé s tóny čerstvého nepáleného dubového dřeva z Vinařství Maňák (mimochodem letošní výrobce Championa GPV; rosé zde získalo zlatou medaili), André rosé z tvrdonického BMVinařství (stříbrná medaile GPV), vítěz kategorie a velkou zlatou medailí na GPV oceněný Cabernet Sauvignon rosé z vinařství Vinice-Hnanice, Svatovavřinecké rosé z Vinařství Lahofer a panenský Merlot rosé z Vinařství Šabata (zlatá medaile GPV).
V premiérové kolekci Grand Prix Vinex 2020 v Salonu se setkáte s nejvýše ohodnoceným vínem letošního GPV, současně vítězem kategorie a národním vítězem Ryzlinkem vlašským od Ing. Pavla Kršky - Palavia Vinum (velká zlatá medaile), Hibernaly z Vinařství Bařina a Tomáš Pekárek (zlaté medaile GPV), taktéž dvěma zlatem oceněnými Pálavami: Marek Lacina – Víno JaKUBA a Vinný sklep Krýsa a červeným vínem z maďarské odrůdy Medina z Vinařství Šebesta (stříbrná medaile GPV).

Bližší popis vín a možnost jejich nákupu v e-shopu. Vína budou k ochutnání a k dostání do poloviny prosince či do vyprodání.

Pozn.: Tištěný katalog mezinárodní soutěže Grand Prix Vinex 2020 s přehledem dalších vín oceněných min. 83 body je k dispozici na recepci Salonu vín nebo v Centru Excelence, více informací o soutěži včetně interaktivního zobrazení výsledků na www.grand-prix-vinex.cz.


Související obrázky

zvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázek

Nejnovější aktuality

01.04.2021 | Duben - měsíc Rulandského modrého
12.03.2021 | Připravujeme GRAND PRIX VINEX 2021
01.03.2021 | Představujeme certifikované zařízení vinařské turistiky
18.02.2021 | Nabídka tematických vinařských bedýnek v našem e-shopu
03.02.2021 | Upozornění ke kalendáři vinařských akcí na našem webu

TIP: Chcete dostávat anonci nových aktualit e-mailem? Zaregistrujte se v sekci Novinky emailem »