04.02.2015 | Salon vín

Salon vín opět rekordní

zvětšit obrázek

Degustační expozice Salonu vín zaznamenala za rok 2014 (tj. od března 2014 do ledna 2015) meziroční nárůst návštěvnosti o 16 %, a ještě tak umocnila trend nárůstu počtu návštěvníků z minulých let.

Během vyhodnocování a příprav na otevření expozice pro rok 2015 to uvedlo Národní vinařské centrum.

Šestnáctiprocentní meziroční nárůst návštěvnosti znamenal, že v roce 2014 absolvovalo některý z degustačních programů Salonu vín 17 754 návštěvníků, oproti 15 280 v předchozím roce.

„Celková návštěvnost expozice je však minimálně dvojnásobná, protože evidujeme jen návštěvníky, kteří si zaplatili některý z degustačních programů. Větší polovina návštěvníků však navštěvuje expozici zdarma bez degustace za účelem prohlídky nebo nákupu lahví. Odhadujeme tak, že Salonem vín loni prošlo něco mezi čtyřiceti a padesáti tisíci návštěvníky,“ komentoval ředitel Národního vinařského centra ing. Pavel Krška.

Nejoblíbenějším programem Salonu vín zůstává tzv. volná degustace, tedy program s unikátní možností individuálně a ve vlastním tempu ochutnávat umístěná vína. Setrvalému zájmu se pak těší také řízené degustace pro skupiny a individuální degustace z degustačního automatu.

„Velkým oceněním je pro nás vedle stále rostoucího počtu návštěvníků také jejich ochota nás doporučit a podělit se o své pozitivní zkušenosti se Salonem vín. Jen díky jejich hlasům jsme se tak stali TOP vinařským cílem České republiky,“ doplnil ing. Krška.

Kompletní složení Salonu vín pro rok 2015 zveřejní Národní vinařské centrum 11. února. Slavnostní vyhlášení a předání diplomů úspěšným vinařům pak proběhne ve Valticích v podvečer 27. února a od soboty 28. února bude opět degustační expozice otevřena veřejnosti.

Pro nový ročník Salon vín přichystal novou degustační místnost a rozšíření prezentace pro smartphony a tablety o anglickou verzi.


Tisková zpráva. Pro další informace Ing. Pavel Krška, pavel.krska@vinarskecentrum.cz


Související obrázky

zvětšit obrázekzvětšit obrázekzvětšit obrázek

Nejnovější aktuality

01.04.2021 | Duben - měsíc Rulandského modrého
12.03.2021 | Připravujeme GRAND PRIX VINEX 2021
01.03.2021 | Představujeme certifikované zařízení vinařské turistiky
18.02.2021 | Nabídka tematických vinařských bedýnek v našem e-shopu
03.02.2021 | Upozornění ke kalendáři vinařských akcí na našem webu

TIP: Chcete dostávat anonci nových aktualit e-mailem? Zaregistrujte se v sekci Novinky emailem »