07.08.2014 | NVC

Systém ELWIS v novém vizuálu

zvětšit obrázek

Počítačový systém Národního vinařského centra ELWIS (Electronic Wine System) se dočkal nového designu, který je modernější, vzdušnější a přehlednější.

Systém ELWIS (Electronic Wine System) je originální systém vyvinutý Národním vinařským centrem České republiky pro registraci a hodnocení vín. Poprvé byl použit v roce 2008 a od té doby se stále vyvíjí a vylepšuje. Od doby svého vzniku byl použit na několika desítkách národních i mezinárodních soutěží vín; včetně soutěží pod garancí OIV (mezinárodní organizace pro révu a víno se sídlem v Paříži). V ČR se stal prakticky standardem pro hodnocení téměř všech významných soutěží vín.

Sestává se ze dvou částí:

1. On-line aplikace na doméně www.elwis.cz pro registraci vín pro soutěže a prezentace vín.

2. Systém pro hodnocení vín, který navazuje na on-line registraci. Tento systém sestává z originálního software, serveru, WiFi sítě a 45 netbooků pro jednotlivé hodnotitele vína. Systém ELWIS používá stobodový systém mezinárodní unie enologů dle rezoluce OIV (mezinárodní organizace pro révu a víno) pro hodnocení vín z roku 2009. Systém umožňuje import vín a přihlašovatelů z on-line aplikace, seřazení vín k označení čísly vzorků, zařazení do komisí, vlastní hodnocení vín a následně přípravu tiskových výstupů. Volitelně lze také u jednotlivých vín použít funkci tvorby aromatického profilu vína a profilu mohutnosti a struktury vína.

Obě části systému na sebe navazují, ale mohou fungovat také samostatně.

Výhody systému:

- Systém výrazným způsobem zefektivňuje organizaci soutěže vín.

- Degustátor není zatěžován sečítáním bodů a může se soustředit pouze na hodnocení vína -
jsou vyloučeny případné chyby při sečítání bodů a při ručním přepisu do počítače.

- Degustátor má po uzavření hodnocení každého vzorku okamžitou zpětnou vazbu, tedy srovnání svého hodnocení s hodnocením ostatních členů komise a celkovým výsledkem.

- Je vyloučena jakákoliv manipulace s výsledky - po uzavření vzorku již nelze hodnocení měnit a výsledky jsou ihned členům komise známy.

Kromě nové grafiky webu, která má záměrně střídmý až technicky vyhlížející vzhled, má systém také nové logo.

Nyní pracujeme na redesignu a vylepšení hlavní webové stránky Národního vinařského centra, resp. Salonu vín ČR: www.vinarskecentrum.cz, resp. www.salonvin.cz, kterého se dočkáte během několika týdnů.


Nejnovější aktuality

01.04.2021 | Duben - měsíc Rulandského modrého
12.03.2021 | Připravujeme GRAND PRIX VINEX 2021
01.03.2021 | Představujeme certifikované zařízení vinařské turistiky
18.02.2021 | Nabídka tematických vinařských bedýnek v našem e-shopu
03.02.2021 | Upozornění ke kalendáři vinařských akcí na našem webu

TIP: Chcete dostávat anonci nových aktualit e-mailem? Zaregistrujte se v sekci Novinky emailem »