Školení degustátorů o zahraničních vínech – Apelace

Informace o školení a zadání počtu osob (krok 1/3)


Termín: 3. 6. 2020, 13:00-17:00 hod. (prezence 12:45–13:00 hod.)
Lektor: Mgr. Michal Šetka
- Šéfredaktor časopisu WINE & Degustation
- Člen mezinárodních i tuzemských degustačních komisí
- Vinařský publicista a fotograf
- Odborník na investiční vína Francie a Itálie
- WSET Advanced in wine certified
- Absolvent Miguel Torres Wine Course
- Valpolicella Wine Specialist – Universitá di Verona
- Lektor kurzů WSET Level 1 a Level 2
Místo: přednáškový sál Centra Excelence, Sobotní 1029, Valtice
Popis:Vína z apelací, jejichž struktura a pravidla jsou aplikovatelná na Českou republiku

Naprosto speciální masterclass pro degustátory a milovníky vín se bude důkladně zabývat tradičními i nově vznikajícími světovými apelacemi. A to především těmi oblastmi a apelacemi, jejichž pravidla by mohla být využitelná pro tvorbu a systematizaci nových VOC v ČR. Seznámíme se s historií tvorby ještě dnes funkčních apelací a hierarchizace vín z jednotlivých oblastí tak, jak je vytvořili například již Cosimo de Medici nebo Napoleon III., ale samozřejmě se budeme zabývat hlavně současným děním v apelacích vyspělých světových vinařských zemí. Podrobně tak rozebereme DAC v Rakousku v oblastech okolo Dunaje a ve Štýrsku, DOC a DOCG v italských oblastech včetně nově zaváděných MGA, VDP v Německu, DO a DOCa ve Španělsku i AOC v mnoha francouzských oblastech s důrazem na vína Burgundska a Alsaska. Vše samozřejmě s degustací vín z jednotlivých úrovní apelací tak, aby degustátoři byli schopni přesně vidět a definovat zásadní rozdíly v těchto vínech. Společně se pokusíme poukázat na apelace, jejichž systém by byl v mnoha ohledech aplikovatelný při sjednocení systému apelací v ČR a tvorbě kvalitního a pro spotřebitele důvěryhodného apelačního systému u nás.

Individuální degustace po sériích 2–5 vín s použitím systému Elwis, po každé sérii vyhodnocení a diskuse moderované lektorem. Kurz je koncipován primárně jako rozšiřující doplňující vzdělávání pro držitele degustačních zkoušek, přístupný je však i ostatním milovníkům vína.

Pořadatel školení: Národní vinařské centrum, o.p.s.

Náklady na kurz jsou částečně dotovány z prostředků Národního vinařského centra v rámci obecně-prospěšné činnosti (podpora vzdělávání o víně).
Obj. číslo:
Cena základní vč. DPH: 1500 Kč
Kapacita: 30
Počet volných míst: 0
Všechna místa jsou již rezervována. Můžete poslat přihlášku, kterou bude systém registrovat, ale budete zařazeni mezi náhradníky. V případě, že se některé místo uvolní, vás budeme informovat. Další termíny jsou vyhlašovány postupně v závislosti na poptávce a organizačních možnostech. Sledujte, prosím, průběžně vyhlášené termíny, popř. se přihlaste k odběru novinek v sekci novinky e-mailem.
Školení degustátorů o zahraničních vínech – Apelace 

Zadejte počet osob