15. ročník Mistrovství ČR v řezu révy vinné - Memoriál Jana Hajdy | Sedlec

odborná soutěž o zlaté nůžky

Datum od:22. 02. 2019
Datum do:22. 02. 2019
Město:Sedlec
Místo:Zemědělské družstvo Sedlec u Mikulova
Popis:Oborné vinařské klání v řezu révy vinné, ve kterém řezači prokazují své praktické znalosti a zkušenosti. 15. ročník se uskuteční v areálu Zemědělského družstva Sedlec u Mikulova v pátek 22. února od 8.00 hod. Tradiční akci pořádá Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby.
Delší popis:

O unikátní zlaté nůžky se utkají pátek 22. února účastníci již 15. ročníku Mistrovství ČR v řezu révy vinné. Soutěžící se sjedou do areálu Zemědělského družstva Sedlec u Mikulova, aby v přilehlé vinici poměřili síly v netradiční disciplíně. Posuzuje se v ní umění a šikovnost vinařů, jejichž úkolem je co nejlépe ořezat keře révy vinné. Odborná porota hodnotí nejen kvalitu a čistotu řezu, ale také architekturu keře a počet oček. K rychlosti soutěžících se přihlíží pouze v případě nerozhodných výsledků.

Soutěžit se bude ve dvou kategoriích JUNIOR (žáci a studenti odborných škol a mládež do 21 let včetně) a ELITE (soutěžící starší 21 let). Ve speciální soutěžní kategorii potom budou zvlášť oceněny za své výkony i soutěžící ženy.

Soutěž vznikla v roce 1993 jako neformální setkání vinařů. Postupně se z amatérské akce stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž nejlepších řezáčů révy vinné, která má dobrý zvuk jak mezi vinaři, tak i odborníky z oboru vinohradnictví.

Akci pořádá Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby

Web:www.vinarskepotreby.cz
Typ akce:Jiná akce
Kontaktní telefon:774576923
Kontaktní e-mail:marketing@vinarskepotreby.cz
Prohlédněte si:15. ročník Mistrovství ČR v řezu révy vinné - Memoriál Jana Hajdy
Zdroj:wineofczech.png

odrazka-sipka.gif Zpět na přehled všech akcí

Aktuality

Otevírací doba expozice Salonu vín o státním svátku 17.11. 2018

28. 10. 2018 | Salon vín

Upřesnění otevírací doby o státním svátku v listopadu.

Nástěnný kalendář pro rok 2019 již k dispozici

24. 10. 2018 | NVC

Národní vinařské centrum uvádí do prodeje nový nástěnný kalendář s vinařskou tematikou, tentokrát s fotografiemi našich vinic.

Salon vín ČR je CHAMPIONEM soutěže Top vinařský cíl

12. 10. 2018 | Salon vín

V pátek, 11.10.2018 byly v barokním divadle zámku ve Valticích vyhlášeny výsledky soutěže Top vinařský cíl. Salon vín ČR obdržel titul CHAMPION.

Salon vín 2019 aneb jak se vybírá nejlepší víno Moravy a Čech?

09. 10. 2018 | NVC

Přípravy na 19. ročník Salonu vín – národní soutěže vín, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice, byly zahájeny. Nejlepší víno České republiky vyberou v listopadu a prosinci odborné hodnotící komise.

Nové termíny školení o víně v Národním vinařském centru

07. 10. 2018 | NVC

Podzim bude u nás velmi bohatý nejen na mladá Svatomartinská vína, ale také na nabídku kurzů a seminářů o víně.