Víno nás spojuje - Filip Mlýnek (CZ) & Gunter Künstler, Rheingau (DE) **MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ – AKCE PŘESUNUTA NA JARO** | Český Krumlov

Datum od:14.11.2020
Datum do:14.11.2020
Město:Český Krumlov
Místo:Renesanční sály u radnice
Popis:Spojená degustace vinařství Künstler (DE, Rheingau) a Filip Mlýnek (CZ, D.Dunajovice) – jedinečná událost na letošním festivalu. Akce začíná v 19.00 hodin.
Delší popis:Přijměte naše pozvání na jedinečný degustační večer. Dvě osobnosti vinařského světa nám ve společném programu představí jedinečná vína ze své produkce, která budou snoubena s pokrmy z dílny Adama Hoďánka. Weingut Künstler patří dlouhodobě mezi jedno z deseti nejlepších vinařství v celém Německu. Dlouhá rodinná historie sahající do poloviny 17. století do oblasti Jižní Moravy, kde rodina "Künstlerovic" vinařila v Dolních Dunajovicích. Několik desetiletí po odsunu pak mladý Franz Künstler zakládá nové vinařství v Rheingau a společně se svým synem Gunterem obnovuje zašlou slávu vinic v okolí městečka Hochheim. Každoročně vysoko hodnocená vína patří k absolutní špičce, co oblast kolem řeky Rýna nabízí. Výrazné a expresivní ryzlinky jsou protkané minerální chutí špičkových viničních poloh - ve většině případů Grosses Gewächs. Filip Mlýnek čerpal zkušenosti při svém pobytu u Künstlerů v Hochhaimu a i on patří mezi špičky českého vinařství. Jeho vína nesou jeho osobitý rukopis a poznáme, jak se při svém pobytu v Německu inspiroval. Není třeba víc dodávat, čeká nás událost 9.ročníku Festivalu vína Český Krumlov®. Teplé a studené občerstvení typické pro regiony připraví Jídelna by Adam Hoďánek
Web:www.festivalvinack.cz/cz/cesky_krumlov_akce_info-15469-vino-nas-spojuje-filip-mlynek-cz-gunter-kunstler-rheingau-de/
Typ akce:Degustace a ochutnávky
Kontaktní telefon:774192974
Kontaktní e-mail:info@festivalvinack.cz
Prohlédněte si:Víno nás spojuje - Filip Mlýnek (CZ) & Gunter Künstler, Rheingau (DE) **MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ – AKCE PŘESUNUTA NA JARO**
Zdroj:wineofczech.png

odrazka-sipka.gif Zpět na přehled všech akcí

Aktuality

Expozice Salonu vín se dočasně uzavírá

22.10.2020 | NVC

Vzhledem k aktuálnímu nařízení vlády a opatřeních souvisejících s koronavirem SARS-CoV-2 DOČASNĚ UZAVÍRÁME OD 22.10.2020 EXPOZICI SALONU VÍN na zámku ve Valticích.

Akční nabídka kolekcí vín v e-shopu + dárky k objednávce

20.10.2020 | Salon vín

Opět jsme pro vás připravili akční nabídky sad vín s cenovým zvýhoděněním a navíc s dárky k objednávce. Udělejte radost sobě i svým přátelům nákupem našich nejlepších vín. Podpoříte tím také Salon vín i naše vinaře!

Studijní materiál

19.10.2020 | NVC

Pro odbornou veřejnost přinášíme v rámci naší vzdělávací a edukativní činnosti publikaci "Vinařství v nejvýznamnějších státech světa".

Knižní novinka v e-shopu

07.10.2020 | NVC

Nabídku odborných knih rozšířila nová specializovaná kniha pro vinaře a studenty odborných škol podávající přehled o mikrobiomu vína od vinice až po hotový produkt.

Salon vín – národní soutěž vín ČR vstupuje do 21. ročníku opět s rekordem

17.09.2020 | NVC

Ve Valticích vrcholí přípravy hodnocení 21. ročníku Salonu vín – národní soutěže vín, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice. Nyní probíhá sběr vín do prvního kola, kterých je rekordních 1546.