S vinařem u Nechor | Prušánky

Datum od:01.07.2021
Datum do:08.09.2021
Město:Prušánky
Místo:Nechory - vesnička vinných sklepů
Popis:Členové Spolku Nechorští vinaři zvou všechny milovníky vína na letní ochutnávku vín. Každý den, v době od 14.00 do 19.00 hod., budou k degustaci otevřeny současně nejméně dva sklepy. Vinaři se střídají pravidelně v intervalech čtvrtek-středa a rozpis najdete na webu spolku.
Delší popis:Vesnička vinných sklepů Nechory ve vinařské obci Prušánky je originálním souborem více než čtyřset vinných sklepů. Je chloubou slovácké vinařské obce Prušánky a má pro ni podobný význam jako například Plže pro obec Petrov. Turisté ji mohou projet pohodlně na kole nebo ji celou projít pěšky. Auto je potřeba zaparkovat před areálem. Návštěvu si mohou v létě zpříjemnit ochutnávkou vín v místních sklepech. Po dobu 10 týdnů najdou návštěvníci každý den odpoledne otevřené nejméně dva sklepy, v nichž jim bude k ochutnávce nabídnuto alespoň 6 vzorků vína. Cestu k nim najdou podle orientačních map na tabulích u vjezdů do Nechor od Prušánek i od Nového Poddvorova. Otevřené sklepy jsou označené muším křídlem s logem spolku Nechorští vinaři. Ceny jsou smluvní, řídí se podle množství degustovaných vzorků (1 vzorek je zpravidla nabízen za 30 Kč). Vinaři samozřejmě respektují omezení konzumace ze strany cyklistů. Nabízejí i možnost ochutnat malý vzoreček a víno si koupit s sebou. Už jste u nás byli a máte svého oblíbeného vinaře? To, kdy má v rámci letní akce otevřeno, si můžete zjistit už předem v rozpise na webu spolku a podle toho si naplánovat návštěvu. Přijeďte se do Nechor podívat třeba jen tak kdykoliv nebo je navštivte v době konání některé z tradičních vinařských akcí. Je zde krásně v každém ročním období. A zdejší vinaři jsou vyhlášení svým výborným a na mnohých výstavách oceňovaným vínem i svou pohostinností.
Web:www.nechorstivinari.cz
Typ akce:Služby otevřených sklepů
Kontaktní telefon:+420 773 595 989
Kontaktní e-mail:info@nechorstivinari.cz
Prohlédněte si:S vinařem u Nechor S vinařem u Nechor
Zdroj:wineofczech.png

odrazka-sipka.gif Zpět na přehled všech akcí

Aktuality

Akční nabídka kolekcí vín v e-shopu + dárky k objednávce

15.10.2020 | Salon vín

Opět jsme pro vás připravili akční nabídky sad vín s cenovým zvýhoděněním a navíc s dárky k objednávce. Udělejte radost sobě i svým přátelům nákupem našich nejlepších vín. Podpoříte tím také Salon vín i naše vinaře!

Provoz expozice Salonu vín dle nařízení vlády z 12.10.2020

13.10.2020 | Salon vín

Vážení návštěvníci Salonu vín, z důvodů nový nařízení vlády ze dne 12.10.2020, jsme nuceni upravit provoz expozice. V termínu od 14.10.2020 do 3.11.2020 zůstane expozice Salonu vín otevřena dle nařízení vlády pouze pro prodej lahví. Všechny objednané degustace se v tomto termínu bohužel ruší.

Nová pravidla pro návštěvníky expozice Salonu vín od 9. 10. 2020

09.10.2020 | Salon vín

Vážení návštěvníci, dne 9. 10. 2020 se zavádí celorepublikově nová hygienická pravidla pro vnitřní prostory. Níže zasíláme pokyny a pravidla pro degustace, jejichž cílem je chránit vás i vaše okolí a současně zajistit i nadále možnost ochutnávání vín.

Knižní novinka v e-shopu

07.10.2020 | NVC

Nabídku odborných knih rozšířila nová specializovaná kniha pro vinaře a studenty odborných škol podávající přehled o mikrobiomu vína od vinice až po hotový produkt.

Salon vín – národní soutěž vín ČR vstupuje do 21. ročníku opět s rekordem

17.09.2020 | NVC

Ve Valticích vrcholí přípravy hodnocení 21. ročníku Salonu vín – národní soutěže vín, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice. Nyní probíhá sběr vín do prvního kola, kterých je rekordních 1546.