15. 04. 2013 | NVC

Moderní vinař

zvětšit obrázek

Národní vinařské centrum ve Valticích vytvořilo a pilotně odzkoušelo v předešlých měsících moderní formu vzdělávání o vinohradnictví, vinařských technologiích, legislativě a marketingu. Jednalo se o kombinovanou formu studia pomocí e-learningového prostředí a praktické části. Kurz „Moderní vinař“ je určen pracovníkům a podnikatelům ve vinohradnictví a vinařství.

Výhodou e-learningové formy studia je zejména její snadná dostupnost a časová flexibilita. Frekventanti si mohou nastudovat jednotlivé kapitoly v domácím prostředí a v libovolném termínu. V kurzu jsou probírána zevrubná témata týkající se např. zakládání a ošetřování vinic, vinařských technologií výroby bílých, červených i růžových vín, aktuální vinařská legislativa a vinařský marketing. Po absolvování e-learningu, ve kterém jsou znalosti jednotlivých kapitol ověřovány průběžnými testy, se mohou frekventanti přihlásit na praktickou část, na níž jsou rozšiřovány poznatky z e-learnignu a testovány znalosti práce s malou vinařskou laboratoří. Studium je zakončeno závěrečnou zkouškou a úspěšní absolventi získají osvědčení o absolvování kurzu.

Předpokládané zpřístupnění kurzu široké veřejnosti je plánováno na druhou polovinu roku 2013. Cílem již realizovaných 2 pilotních běhů bylo ověření funkčnosti a nastavení e-learningu a získání zpětné vazby od účastníků na vytvořený kurz. Aktuální informace o projektu budou zveřejňovány na stránkách kurzu Moderní vinař i národní webové stránce moravských a českých vín:

www.modernivinar.cz
www.vinazmoravy.cz
www.vinazcech.cz

Na vytvoření a pilotní odzkoušení kurzu se podílela skupina odborníků z Mendelovy univerzity v Brně – Zahradnické fakulty v Lednici, Národního vinařského centra a Svazu vinařů České republiky, který je zároveň partnerem projektu. Vytvoření kurzu i jeho pilotní odzkoušení je financováno z globálního grantu Jihomoravského kraje z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, číslo projektu CZ.1.07/3.2.04/03.0047.

Nejnovější aktuality

04. 12. 2018 | Rulandské bílé ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019
30. 11. 2018 | Vína ze Salonu vín ČR 2018 v měsíci prosinci se slevou 10 % a 15 % a otevírací doba expozice.
09. 11. 2018 | Salon vín 2019 aneb jak se vybírá nejlepší víno Moravy a Čech?
24. 10. 2018 | Nástěnný kalendář pro rok 2019 již k dispozici
12. 10. 2018 | Salon vín ČR je CHAMPIONEM soutěže Top vinařský cíl

TIP: Chcete dostávat anonci nových aktualit e-mailem? Zaregistrujte se v sekci Novinky emailem »