f Nové degustační programy Národního vinařského centra. | Národní vinařské centrum, o.p.s.
07. 07. 2006 | NVC

Nové degustační programy Národního vinařského centra.

zvětšit obrázek

Od začátku července nabízí Národní vinařské centrum v degustační expozici Salonu vín České republiky dva zbrusu nové programy: „Nové a méně známé moravské odrůdy“ a „Poznejte naše vína“.

Cílem prvního programu pod názvem „Nové a méně známé moravské odrůdy“ je přiblížit široké veřejnosti odrůdy, které byly vyšlechtěny z odrůd na území České republiky. K ochutnávce v tomto programu je třináct vín a jedno cuvée. Návštěvníci zde mohou ochutnat vína z odrůd, které se už dostali do podvědomí jako např. Aurelius či Malverina, tak i vína, která jsou i pro mnohé vinaře naprosto neznámá jako Agni, Ariana, Veritas či Vrboska. Ke každé odrůdě je podrobný popis včetně toho z jakých odrůd a kým byla nová odrůda révy vinné vyšlechtěna. Vína je možno ochutnat od 5. července min. do konce prázdnin v expozici Salonu vín ČR za cenu 150,- Kč. Doba trvání programu je 40 minut.

Druhý program, který jsme pro vás připravili se jmenuje „Poznejte naše vína“. Program obsahuje přednáškovou a degustační část a je určen především těm zájemcům, kteří se chtějí dozvědět něco bližšího o českém a moravském vinařství a vinohradnictví. Samotný program se skládá z odborné přednášky a degustace osmi vybraných vzorků vína z kolekce Salonu vín České republiky a na rozdíl od ostatních programů probíhá v přednáškovém sále Národního vinařského centra.
Návštěvníci se zde dozví stručnou historie vinařství u nás, dále jak se rozdělují vína dle vinařského zákona v České republice, nebo také jak správně degustovat vína, původ a charakteristiku degustovaných vzorků a další zajímavé informaci. Program doporučujeme pro větší skupiny 15 - 45 osob. Doba trvání programu je cca 50 minut, cena 150 Kč. Termín programu „Poznejte naše vína“ je nutno domluvit dopředu s hlavním sommelierem NVC ing. Markem Babiszem, který Vám také sdělí speciální podmínky pro cestovní kanceláře.

e-mail: narodni@vinarskecentrum.cz, tel. 519 352 072.

Nejnovější aktuality

19. 04. 2019 | Otevírací doba expozice Salonu vín o velikonočních svátcích
18. 04. 2019 | Prezident republiky přijal vítěze Salonu vín ČR
16. 04. 2019 | Otevírací doba expozice Salonu vín ve svátcích 1.5 a 8.5.2019
01. 04. 2019 | GRAND PRIX VINEX 2019 - mezinárodní soutěž vín - informace pro vinaře i návštěvníky
25. 03. 2019 | Školení a zrání vín – nové tematické školení pro vinaře

TIP: Chcete dostávat anonci nových aktualit e-mailem? Zaregistrujte se v sekci Novinky emailem »