Školení degustátorů o zahraničních vínech – Vína Burgundska - JEN PRO DEGUSTÁTORY VÍN!!!

Informace o školení a zadání počtu osob (krok 1/3)


Termín: 17. 1. 2019, 13:00-17:00 hod. (prezence 12:30–13:00 hod.)
Lektor: Mgr. Michal Šetka
- Šéfredaktor časopisu WINE & Degustation
- Člen mezinárodních i tuzemských degustačních komisí
- Vinařský publicista a fotograf
- Odborník na investiční vína Francie a Itálie
- WSET Advanced in wine certified
- Absolvent Miguel Torres Wine Course
- Valpolicella Wine Specialist – Universitá di Verona
- Lektor kurzů WSET Level 1 a Level 2
Místo: přednáškový sál Centra Excelence, Sobotní 1029, Valtice
Popis:!!!KURZ JE URČEN PRO DRŽITELE DEGUSTAČNÍCH ZKOUŠEK DRUHÉHO STUPNĚ DLE ISO NOREM!!! POČET MÍST JE OMEZEN!!!

Představení a ochutnávka burgundských vín.

Individuální degustace po sériích 2–5 vín s použitím systému Elwis, po každé sérii vyhodnocení a diskuse moderované lektorem. Kurz je koncipován jako rozšiřující doplňující vzdělávání pro držitele degustačních zkoušek.

Oblast Bourgogne je kout světa políbený snad všemi vinařskými bohy. Až na malé výjimky si vystačí se dvěmi základními odrůdami - Chardonnay a Pinotem Noir, zato z nich zde vznikají ta nejlepší a nejrafinovanější vína, jaká si vůbec lze představit. Bourgogne je kraj, kde historie, kultura a víno jdou již po staletí ruku v ruce a je to znát na každém kroku.
Kurz Bourgogne bude plný nesmírně zajímavých informací a samozřejmě i mimořádných vín. Podrobně vás zavede do tajů zdejšího apelačního systému i jednotlivých apelací. Seznámíme se se styly vín a podrobně rozebereme problematiku jejich degustace. Budeme se na vína dívat pohledem soutěžním i investičním.
Začneme v Chablis, navštívíme Gevrey-Chambertin, Vosne-Romanée, Clos de Vougeot, Nuits-Saint-Georges, Corton, Beaune, Pommard, Meursault, Puligny-Montrachet, Chassagne-Montrachet, Mâconnais, Côte Chalonnaise a další slavné i méně známé apelace Bourgogne. Nezapomeneme na šumivé Crémanty ani na zajímavosti a výjimky. Odejdete s pocitem, že jste se dozvěděli a ochutnali opravdu mnoho, ale že skutečně proniknout do tajů burgundských vín je programem a vášní na celý život.

Pořadatel školení: Národní vinařské centrum, o.p.s.

Náklady na kurz jsou částečně dotovány z prostředků Národního vinařského centra v rámci obecně-prospěšné činnosti (podpora vzdělávání o víně).
Obj. číslo:
Cena základní vč. DPH: 990 Kč
Kapacita: 32
Počet volných míst: 0
Všechna místa jsou již rezervována. Můžete poslat přihlášku, kterou bude systém registrovat, ale budete zařazeni mezi náhradníky. V případě, že se některé místo uvolní, vás budeme informovat. Další termíny jsou vyhlašovány postupně v závislosti na poptávce a organizačních možnostech. Sledujte, prosím, průběžně vyhlášené termíny, popř. se přihlaste k odběru novinek v sekci novinky e-mailem.
Školení/seminář je již obsazen!
Školení degustátorů o zahraničních vínech – Vína Burgundska - JEN PRO DEGUSTÁTORY VÍN!!! Školení degustátorů o zahraničních vínech – Vína Burgundska - JEN PRO DEGUSTÁTORY VÍN!!!