f Chotěšovský festival vína | 08. 05. 2019 | Chotěšov | Kalendář vinařských akcí | Národní vinařské centrum, o.p.s.

Chotěšovský festival vína | Chotěšov

2. ročník

Datum od:08. 05. 2019
Datum do:08. 05. 2019
Město:Chotěšov
Místo:klášter Chotěšov
Popis:Den vítězství oslaví obec Chotěšov se sklenkou vína v ruce. Ve středu 8. května se totiž v zahradě kláštera Chotěšov uskuteční 2. ročník Chotěšovského festivalu vína!
Delší popis:

V okouzlujících prostorách historické památky se představí na 15 malých a středních tuzemských vinařství. Vinaři z Moravy a z Čech dovezou velice pestrý sortiment kvalitních vín, díky čemuž uspokojí návštěvníky všech chutí. Zkrátka nepřijdou ani ti, co se chtějí dobře najíst. Pro ně bude k dispozici bohatá gastrozóna, kde bude nachystána celá řada tradičních i méně tradičních pokrmů.

I letos se můžete těšit na bohatý doprovodný program. Po celé odpoledne bude hrát Cimbálová muzika Štěpána Hanuše. Odpoledne proběhne také taneční vystoupení chotěšovského Spolku májovníků. V rámci komentovaných prohlídek bude možné zavítat do interiérů kláštera. Zpřístupněna bude i historická vodárenská věž s vyhlídkovým dalekohledem a vyhlídkou na Chotěšov a jeho blízké okolí. V areálu si budete moci prohlédnout stálou expozici soch paní Ludmily Seefried-Matějkové, výstavu fotografií paní Aleny Šustrové a výstavu děl ak. malíře Viktora Žabinského. Program vyvrcholí večerním koncertem kapely X-Cover. Festivalem bude provázet moderátor Luděk Holý a sommeliér Jirka Hudec. 

Základní vstupné bez skleničky bude činit 50 Kč. Prémiové vstupné, v jehož ceně bude zahrnuta i degustační sklenička s logem festivalu, bude činit 100 Kč. Vstup do budovy konventu a do věže bude zpoplatněn zvlášť.

Web:
Typ akce:Degustace a ochutnávky
Kontaktní telefon:776126377
Kontaktní e-mail:info@trhyales.cz
Prohlédněte si:Chotěšovský festival vína
Zdroj:wineofczech.png

odrazka-sipka.gif Zpět na přehled všech akcí

Aktuality

GRAND PRIX VINEX 2019 - mezinárodní soutěž vín - informace pro vinaře

09. 03. 2019 | NVC

Vážení vinaři, obchodníci a distributoři vín, již nyní můžete přihlásit svá vína do klání o prestižní tituly z mezinárodní soutěže GRAND PRIX VINEX 2019

Z tisku: Ve Valticích lze ochutnat nový výběr nejlepších vín - E15

01. 03. 2019 | Média

Přehlídka stovky nejlepších, respektive nejúspěšnějších vín z Moravy a Čech, která tradičně začíná v únoru – Salon vín – má již delší dobu respekt u odborníků a mimořádnou oblibu u milovníků vín.

Z tisku - vinný speciál Deníku

29. 01. 2019 | Média

Seznam nové kolekce Salonu vín, Vinařství roku a další zajímavé informace o našich vínech.

100 a 1 nejlepší moravské a české víno pro rok 2019

17. 01. 2019 | Salon vín

Salon vín České republiky představuje kolekci 100 nejlepších moravských a českých vín pro rok 2019. Díky rovnosti bodů při finálovém hodnocení se však prestižním titulem může pochlubit celkem 101 vín, která uspěla v konkurenci 2199 vín. Od soboty 2. února budou tato vína po celý rok prezentována ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.

Termíny vinařských kurzů pro začátek roku 2019

16. 01. 2019 | NVC

Předkládáme přehled školení a kurzů, kterých se můžete u nás zúčastnit během nadcházejících měsíců.