Za Kounickou Frankovkou | Dolní Kounice

Pátý ročník putování Za Kounickou Frankovkou, které se uskuteční v Dolních Kounicích, Moravských Bránicích, Nových Bránicích a Trboušanech

Datum od:30. 05. 2020
Datum do:30. 05. 2020
Město:Dolní Kounice
Místo:Dolní Kounice, Moravské Bránice, Nové Bránice a Trboušany
Popis:30. května od 10.00 hod. bude probíhat na Dolnokounicku již 5. ročník putování Za Kounickou Frankovkou. Můžete ochutnat vína od více než 30 místních vinařů. Všem vínům bude dominovat vyhlášená Kounická Frankovka. Více informací na facebooku Bratrstvo vinařů a kopáčů 1737 a e-mailu.
Delší popis:

Dne 30.5.2020 se od 10:00 uskuteční již pátý ročník putování Za Kounickou Frankovkou. Vinaři z Dolních Kounic, Moravských Bránic, Nových Bránic a Trboušan pro vás otevřou své sklepy a nalévací místa. Každý vinař pro vás bude mít k ochutnávce připravenou svou Frankovku a další vína, která jsou typická pro naši oblast. Jedná se především o Müller Thurgau, Veltlínské Zelené, Veltlínské červené rané, Sauvignon, Chardonay, Zweigeltrebe, Svatovavřinecké atd. Při letošním ročníku pro návštěvníky připravujeme rekordních 22 stanovišť. Mezi jednotlivými stanovištěmi vám bude usnadňovat dopravu kyvadlová autobusová doprava, která je tvořena čtyřmi na sobě nezávislými autobusy. Pokud jste ale vyznavači turistiky a cyklistiky, tak pro vás bude mít vyznačené příjemné poznávací okruhy po Dolnokounicku. Díky tomu mohou návštěvníci během ochutnávání poznat historické město Dolní Kounice, údolí řeky Jihlavy a nádherné vinice mezi jednotlivými obcemi.
Návštěvníci se zde mohou seznámit s vinaři, promluvit si s nimi o jednotlivých vínech, poslechnout si příběhy těchto vín a navázat mezi sebou přátelské vztahy, které mohou v budoucích letech dále utužovat. To je podstatou naší akce Za Kounickou Frankovkou, kde se nejen ochutnávají výborná vína od místních vinařů, ale navazují se zde i přátelské vztahy mezi vinaři a návštěvníky.

Web:www.bratrstvo1737.cz
Typ akce:Degustace a ochutnávky
Kontaktní telefon:777260814
Kontaktní e-mail:susta@bratrstvo1737.cz
Prohlédněte si:Za Kounickou Frankovkou Za Kounickou Frankovkou
Zdroj:wineofczech.png

odrazka-sipka.gif Zpět na přehled všech akcí

Aktuality

Vzdělávání v Národním vinařském centru již o prázdninách

15. 07. 2019 | NVC

S nabídkou školení a kurzů o víně se ve Valticích nečeká až na nový školní rok – na letní prázdniny a pro nadcházející období připravilo Národní vinařské centrum kromě již osvědčených vzdělávacích programů i několik novinek.

Léto růžových vín v expozici Salonu vín ČR ve Valticích

12. 06. 2019 | NVC

Růžová vína získávají v České republice rok od roku na větší popularitě a právem. Ideálním obdobím pro jejich pití je právě horké léto, kdy vás tato lehká ovocná a pikantní vína velice dobře osvěží.

Otevírací doba o státních svátcích 5. a 6. 7. 2019

10. 06. 2019 | NVC

Otevírací doba o státní svátcích v červenci: 5.7. i 6.7. bude Salon vín otevřen.

Hlasování v soutěži Top vinařský cíl 2019 bylo zahájeno

04. 06. 2019 | NVC

Vážení milovníci vína, hlasování v novém ročníku soutěže TOP vinařský cíl bylo zahájeno. Do projektu jsou zařazena nová zajímavá místa, kde se snoubí víno a zážitek.

Od června se otevírací doba Salonu vín rozšiřuje také na neděle

01. 06. 2019 | Salon vín

Od 2.6. je otevírací doba rozšířena také na neděle. Nedělní provoz je až do konce září.